HVC4020V1004JET
5S-HVC4020V1004JET
HVC4020V1004JET
RES SMD 1M OHM 5% 1.5W 4020
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:HVC
Resistance (Ohms):1M
Tolerance:?à5%
Power (Watts):1.5W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:4020
Size / Dimension:"0.402"" L x 0.201"" W (10.20mm x 5.10mm)"
Height - Seated (Max):"0.031"" (0.80mm)"