HVC2512T5005JET
5S-HVC2512T5005JET
HVC2512T5005JET
RES SMD 50M OHM 5% 1W 2512
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:HVC
Resistance (Ohms):50M
Tolerance:?à5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage
Temperature Coefficient:?à100ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Size / Dimension:"0.248"" L x 0.138"" W (6.30mm x 3.50mm)"
Height - Seated (Max):"0.022"" (0.55mm)"