HVC1206Z2504JET
5S-HVC1206Z2504JET
HVC1206Z2504JET
RES SMD 2.5M OHM 5% 1/4W 1206
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:HVC
Resistance (Ohms):2.5M
Tolerance:?à5%
Power (Watts):"0.25W, 1/4W"
Composition:Thick Film
Features:High Voltage
Temperature Coefficient:?à250ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:"0.126"" L x 0.059"" W (3.20mm x 1.50mm)"
Height - Seated (Max):"0.022"" (0.55mm)"