HVC0805T2504JET
5S-HVC0805T2504JET
HVC0805T2504JET
RES SMD 2.5M OHM 5% 1/8W 0805
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:HVC
Resistance (Ohms):2.5M
Tolerance:?à5%
Power (Watts):"0.125W, 1/8W"
Composition:Thick Film
Features:High Voltage
Temperature Coefficient:?à100ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:"0.079"" L x 0.049"" W (2.00mm x 1.25mm)"
Height - Seated (Max):"0.022"" (0.55mm)"