HVC0603T1005FET
5S-HVC0603T1005FET
HVC0603T1005FET
RES SMD 10M OHM 1% 1/10W 0603
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:HVC
Resistance (Ohms):10M
Tolerance:?à1%
Power (Watts):"0.1W, 1/10W"
Composition:Thick Film
Features:High Voltage
Temperature Coefficient:?à100ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:"0.059"" L x 0.031"" W (1.50mm x 0.80mm)"
Height - Seated (Max):"0.022"" (0.55mm)"