HVC0402E5006KET
5S-HVC0402E5006KET
HVC0402E5006KET
RES SMD 500M OHM 10% 1/20W 0402
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:HVC
Resistance (Ohms):500M
Tolerance:?à10%
Power (Watts):"0.05W, 1/20W"
Composition:Thick Film
Features:High Voltage
Temperature Coefficient:?à500ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:"0.041"" L x 0.020"" W (1.04mm x 0.50mm)"
Height - Seated (Max):"0.014"" (0.35mm)"