FCSL76R001JER
5S-FCSL76R001JER
FCSL76R001JER
RES SMD 0.001 OHM 3W 3015 WIDE
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:FCSL
Resistance (Ohms):0.001
Tolerance:?à5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Foil
Features:"Current Sense, Moisture Resistant"
Temperature Coefficient:?à150ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:"Wide 3015 (7638 Metric), 1530"
Size / Dimension:"0.150"" L x 0.299"" W (3.80mm x 7.60mm)"
Height - Seated (Max):"0.028"" (0.70mm)"