FCSL64R005FER
5S-FCSL64R005FER
FCSL64R005FER
RES SMD 0.005 OHM 2W 2512 WIDE
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:FCSL
Resistance (Ohms):0.005
Tolerance:?à1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Foil
Features:"Current Sense, Moisture Resistant"
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:"Wide 2512 (6432 Metric), 1225"
Size / Dimension:"0.122"" L x 0.248"" W (3.10mm x 6.30mm)"
Height - Seated (Max):"0.028"" (0.70mm)"