Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountStackpole Electronics Inc. CSNL1206JT13L0
CSNL1206JT13L0
5S-CSNL1206JT13L0
CSNL1206JT13L0
RES SMD 0.013 OHM 5% 1W 1206
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:CSNL
Resistance (Ohms):0.013
Tolerance:?à5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Foil
Features:"Current Sense, Moisture Resistant"
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 170??C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:"0.126"" L x 0.063"" W (3.20mm x 1.60mm)"
Height - Seated (Max):"0.035"" (0.90mm)"