C1A101050R0J4A0
5S-C1A101050R0J4A0
C1A101050R0J4A0
RES SMD 50 OHM 5% 1W 1010
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | C1A |
| Resistance (Ohms): | 50 |
| Tolerance: | ?à5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | "RF, High Frequency" |
| Temperature Coefficient: | ?à200ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 150??C |
| Package / Case: | 0404 (1010 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.042"" L x 0.037"" W (1.07mm x 0.94mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.012"" (0.31mm)" |