AT1206CRD07127KL
5S-AT1206CRD07127KL
AT1206CRD07127KL
RES SMD 127K OHM 0.25% 1/4W 1206
| Series: | AT |
| Resistance (Ohms): | 127k |
| Tolerance: | ?à0.25% |
| Power (Watts): | "0.25W, 1/4W" |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | "Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant" |
| Temperature Coefficient: | ?à25ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 155??C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.122"" L x 0.063"" W (3.10mm x 1.60mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.026"" (0.65mm)" |