AA2512JK-07300KL
5S-AA2512JK-07300KL
AA2512JK-07300KL
RES SMD 300K OHM 5% 1W 2512
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | AA |
| Resistance (Ohms): | 300k |
| Tolerance: | ?à5% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | "Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant" |
| Temperature Coefficient: | ?à150ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 155??C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.250"" L x 0.122"" W (6.35mm x 3.10mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.026"" (0.65mm)" |