605SJR00800E
5S-605SJR00800E
605SJR00800E
RES SMD 0.008 OHM 5% 1/2W L BEND
Product Description
Packaging:Bulk
Series:60S
Resistance (Ohms):0.008
Tolerance:?à5%
Power (Watts):"0.5W, 1/2W"
Composition:Metal Element
Features:"Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety"
Temperature Coefficient:?à100ppm/??C
Temperature Coefficient:-40??C ~ 155??C
Package / Case:"Strip, L Bend"
Size / Dimension:"0.551"" L x 0.205"" W (14.00mm x 5.20mm)"
Height - Seated (Max):"0.079"" (2.00mm)"
Packaging:2
Failure Rate:-
Related special
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity
  • Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)