WFH230L2R0KE
5S-WFH230L2R0KE
WFH230L2R0KE
RES CHAS MNT 2 OHM 10% 230W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | WFH |
| Resistance (Ohms): | 2 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 230W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 220??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 8.268 L x 2.008 W (210.00mm x 51.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.496 (12.60mm) |