WFH230L250JE
5S-WFH230L250JE
WFH230L250JE
RES CHAS MNT 250 OHM 5% 230W
| Series: | WFH |
| Resistance (Ohms): | 250 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 230W |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 8.268 L x 2.008 W (210.00mm x 51.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.496 (12.60mm) |