WFH160L250J
5S-WFH160L250J
WFH160L250J
RES CHAS MNT 250 OHM 5% 160W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:WFH
Resistance (Ohms):250
Tolerance:??????5%
Power (Watts):160W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 220??????C
Features:-
Coating:Aluminum
Housing Type:Flanges
Mounting Feature:5.512 L x 2.008 W (140.00mm x 51.00mm)
Size / Dimension:0.496 (12.60mm)