WFH160L1R0KE
5S-WFH160L1R0KE
WFH160L1R0KE
RES CHAS MNT 1 OHM 10% 160W
| Series: | WFH |
| Resistance (Ohms): | 1 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 160W |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 5.512 L x 2.008 W (140.00mm x 51.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.496 (12.60mm) |