WFH160L1K0JE
5S-WFH160L1K0JE
WFH160L1K0JE
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 160W
| Series: | WFH |
| Resistance (Ohms): | 1k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 160W |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 5.512 L x 2.008 W (140.00mm x 51.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.496 (12.60mm) |