WFH160L100JE
5S-WFH160L100JE
WFH160L100JE
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 160W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | WFH |
| Resistance (Ohms): | 100 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 160W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 220??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 5.512 L x 2.008 W (140.00mm x 51.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.496 (12.60mm) |