UAL50-15KF8
5S-UAL50-15KF8
UAL50-15KF8
RES CHAS MNT 15K OHM 1% 50W
| Series: | UAL |
| Resistance (Ohms): | 15k |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 1.969 L x 1.142 W (50.00mm x 29.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.630 (16.00mm) |