UAL50-0R25F8
5S-UAL50-0R25F8
UAL50-0R25F8
RES CHAS MNT 0.25 OHM 1% 50W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | UAL |
| Resistance (Ohms): | 0.25 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 275??????C |
| Features: | Moisture Resistant |
| Coating: | Pulse Withstanding |
| Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 1.969 L x 1.142 W (50.00mm x 29.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.630 (16.00mm) |