UAL25-750RF8
5S-UAL25-750RF8
UAL25-750RF8
RES CHAS MNT 750 OHM 1% 25W
| Series: | UAL |
| Resistance (Ohms): | 750 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 25W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 1.063 L x 1.079 W (27.00mm x 27.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.575 (14.60mm) |