UAL25-1K5F8
5S-UAL25-1K5F8
UAL25-1K5F8
RES CHAS MNT 1.5K OHM 1% 25W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | UAL |
| Resistance (Ohms): | 1.5k |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 25W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 275??????C |
| Features: | Moisture Resistant |
| Coating: | Pulse Withstanding |
| Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 1.063 L x 1.079 W (27.00mm x 27.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.575 (14.60mm) |