UAL10-15RF8
5S-UAL10-15RF8
UAL10-15RF8
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 10W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | UAL |
| Resistance (Ohms): | 15 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 275??????C |
| Features: | Moisture Resistant |
| Coating: | Pulse Withstanding |
| Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 0.752 L x 0.799 W (19.10mm x 20.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.417 (10.60mm) |