TMC050500R0FE02
5S-TMC050500R0FE02
TMC050500R0FE02
RES CHAS MNT 500 OHM 1% 50W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TMC |
| Resistance (Ohms): | 500 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Features: | Moisture Resistant |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) |
| Size / Dimension: | 0.625 (15.87mm) |