TMC025300R0FE02
5S-TMC025300R0FE02
TMC025300R0FE02
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 25W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TMC |
| Resistance (Ohms): | 300 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 25W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Features: | Moisture Resistant |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.062 L x 1.080 W (26.97mm x 27.43mm) |
| Size / Dimension: | 0.561 (14.25mm) |