TMC010300R0FE02
5S-TMC010300R0FE02
TMC010300R0FE02
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 12.5W
| Series: | TMC |
| Resistance (Ohms): | 300 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 12.5W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm) |
| Size / Dimension: | 0.405 (10.29mm) |