TMC01025R00FE02
5S-TMC01025R00FE02
TMC01025R00FE02
RES CHAS MNT 25 OHM 1% 12.5W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TMC |
| Resistance (Ohms): | 25 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 12.5W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Features: | Moisture Resistant |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm) |
| Size / Dimension: | 0.405 (10.29mm) |