TL88K10R0E
5S-TL88K10R0E
TL88K10R0E
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 114W
| Series: | TL |
| Resistance (Ohms): | 10 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 114W |
| Composition: | Thick Film |
| Temperature Coefficient: | ??????250ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 3.465 L x 1.012 W (88.00mm x 25.70mm) |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | Quick Connects |
| Lead Style: | 0.250 (6.35mm) |