Home All Products Resistors Chassis Mount ResistorsTE Connectivity Passive Product TJT500150RJ
TJT500150RJ
5S-TJT500150RJ
TJT500150RJ
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 500W
Series:TJT
Resistance (Ohms):150
Tolerance:??????5%
Power (Watts):500W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????260ppm/??????C
Housing Type:Screw Holes
Mounting Feature:12.99 L x 3.15 W (330.00mm x 80.00mm)
Size / Dimension:0.394 (10.00mm)