Home All Products Resistors Chassis Mount ResistorsTE Connectivity Passive Product TJT2503R3J
TJT2503R3J
5S-TJT2503R3J
TJT2503R3J
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 250W
Series:TJT
Resistance (Ohms):3.3
Tolerance:??????5%
Power (Watts):250W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????260ppm/??????C
Housing Type:Screw Holes
Mounting Feature:7.087 L x 3.150 W (180.00mm x 80.00mm)
Size / Dimension:0.394 (10.00mm)