TJT2502R2J
5S-TJT2502R2J
TJT2502R2J
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 250W
| Series: | TJT |
| Resistance (Ohms): | 2.2 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 250W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Housing Type: | Screw Holes |
| Mounting Feature: | 7.087 L x 3.150 W (180.00mm x 80.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 (10.00mm) |