TJT1506R8J
5S-TJT1506R8J
TJT1506R8J
RES CHAS MNT 6.8 OHM 5% 150W
| Series: | TJT |
| Resistance (Ohms): | 6.8 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 150W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Housing Type: | Screw Holes |
| Mounting Feature: | 4.724 L x 3.150 W (120.00mm x 80.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 (10.00mm) |