Home All Products Resistors Chassis Mount ResistorsTE Connectivity Passive Product TJT1504R7J
TJT1504R7J
5S-TJT1504R7J
TJT1504R7J
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 150W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:TJT
Resistance (Ohms):4.7
Tolerance:??????5%
Power (Watts):150W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????260ppm/??????C
Operating Temperature:-25??????C ~ 250??????C
Features:-
Coating:Aluminum
Housing Type:Screw Holes
Mounting Feature:4.724 L x 3.150 W (120.00mm x 80.00mm)
Size / Dimension:0.394 (10.00mm)