TJT150330RJ
5S-TJT150330RJ
TJT150330RJ
RES CHAS MNT 330 OHM 5% 150W
| Series: | TJT |
| Resistance (Ohms): | 330 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 150W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Housing Type: | Screw Holes |
| Mounting Feature: | 4.724 L x 3.150 W (120.00mm x 80.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 (10.00mm) |