TJT15010RJ
5S-TJT15010RJ
TJT15010RJ
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 150W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TJT |
| Resistance (Ohms): | 10 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 150W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 250??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Screw Holes |
| Mounting Feature: | 4.724 L x 3.150 W (120.00mm x 80.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394 (10.00mm) |