THS75330RJ
5S-THS75330RJ
THS75330RJ
RES CHAS MNT 330 OHM 5% 75W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 330 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 75W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????30ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 1.929 L x 1.870 W (49.00mm x 47.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.024 (26.00mm) |