Home All Products Resistors Chassis Mount ResistorsTE Connectivity Passive Product THS15390RJ
THS15390RJ
5S-THS15390RJ
THS15390RJ
RES CHAS MNT 390 OHM 5% 15W
Product Description
Packaging:Tray
Series:THS
Resistance (Ohms):Active
Tolerance:390
Power (Watts):??????5%
Composition:15W
Temperature Coefficient:Wirewound
Operating Temperature:??????30ppm/??????C
Features:-55??????C ~ 200??????C
Coating:-
Housing Type:Aluminum
Mounting Feature:Flanges
Size / Dimension:0.827 L x 0.827 W (21.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max):0.433 (11.00mm)