THS10R22J
5S-THS10R22J
THS10R22J
RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 10W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 0.22 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 10W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????50ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 0.669 L x 0.669 W (17.00mm x 17.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.354 (9.00mm) |