TGHLV150RJE
5S-TGHLV150RJE
TGHLV150RJE
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 200W
| Series: | TGH |
| Resistance (Ohms): | 150 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 200W |
| Composition: | Thick Film |
| Temperature Coefficient: | ??????250ppm/??????C |
| Height - Seated (Max): | Flanges |
| Lead Style: | 1.500 L x 0.980 W (38.10mm x 24.90mm) |
| Package / Case: | 0.483 (12.26mm) |