TGHHV10K0JE
5S-TGHHV10K0JE
TGHHV10K0JE
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 120W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TGH |
| Resistance (Ohms): | 10k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 120W |
| Composition: | Thick Film |
| Temperature Coefficient: | ??????250ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Features: | Non-Inductive |
| Coating: | Pulse Withstanding |
| Housing Type: | RF |
| Mounting Feature: | High Frequency |
| Size / Dimension: | Epoxy Coated |
| Height - Seated (Max): | Flanges |
| Lead Style: | 1.500 L x 0.980 W (38.10mm x 24.90mm) |
| Package / Case: | 0.483 (12.26mm) |