TE80B4R7J
5S-TE80B4R7J
TE80B4R7J
RES CHAS MNT 4.7 OHM 5% 80W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 4.7 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 80W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Size / Dimension: | Brackets |
| Height - Seated (Max): | 1.102 Dia x 5.984 L (28.00mm x 152.00mm) |