TE60B330RJ
5S-TE60B330RJ
TE60B330RJ
RES CHAS MNT 330 OHM 5% 60W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 330 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 60W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Size / Dimension: | Brackets |
| Height - Seated (Max): | 1.102 Dia x 4.016 L (28.00mm x 102.00mm) |