TE60B150RJ
5S-TE60B150RJ
TE60B150RJ
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 60W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TE |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 150 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 60W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Features: | -25??????C ~ 225??????C |
| Coating: | Flame Proof |
| Housing Type: | Safety |
| Mounting Feature: | Silicone Coated |
| Size / Dimension: | Brackets |
| Height - Seated (Max): | 1.102 Dia x 4.016 L (28.00mm x 102.00mm) |