TE500B33RJ
5S-TE500B33RJ
TE500B33RJ
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 500W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 33 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 500W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Size / Dimension: | Brackets |
| Height - Seated (Max): | 1.969 Dia x 12.441 L (50.00mm x 316.00mm) |