TE300B3R3J
5S-TE300B3R3J
TE300B3R3J
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 300W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 3.3 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 300W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Size / Dimension: | Brackets |
| Height - Seated (Max): | 1.575 Dia x 11.102 L (40.00mm x 282.00mm) |