TE300B1R8J
5S-TE300B1R8J
TE300B1R8J
RES CHAS MNT 1.8 OHM 5% 300W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TE |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 1.8 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 300W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Features: | -25??????C ~ 225??????C |
| Coating: | Flame Proof |
| Housing Type: | Safety |
| Mounting Feature: | Silicone Coated |
| Size / Dimension: | Brackets |
| Height - Seated (Max): | 1.575 Dia x 11.102 L (40.00mm x 282.00mm) |