TE200B120RJ
5S-TE200B120RJ
TE200B120RJ
RES CHAS MNT 120 OHM 5% 200W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TE |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 120 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 200W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Features: | -25??????C ~ 225??????C |
| Coating: | Flame Proof |
| Housing Type: | Safety |
| Mounting Feature: | Silicone Coated |
| Size / Dimension: | Brackets |
| Height - Seated (Max): | 1.575 Dia x 7.677 L (40.00mm x 195.00mm) |