TE150B3R3J
5S-TE150B3R3J
TE150B3R3J
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 150W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 3.3 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 150W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Size / Dimension: | Brackets |
| Height - Seated (Max): | 1.575 Dia x 7.677 L (40.00mm x 195.00mm) |