TE120B1K0J
5S-TE120B1K0J
TE120B1K0J
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 120W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 1k |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 120W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????440ppm/??????C |
| Size / Dimension: | Brackets |
| Height - Seated (Max): | 1.102 Dia x 7.165 L (28.00mm x 182.00mm) |